Mans topošais rifs ~70L

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 35

Mans topošais rifs ~70L

Atbildēt briedis » Pirm Mar 09, 2009 3:51 pm

Gatavojos palaist mini Jūru. Ir iegādāts Boyu TL450 akvārijs + Hydor Korali 1 sūknis un protams refraktometrs. Izlasīju visu forumu, bet vienalga ir dažas neskaidrības.

1) Kur meklēt jūras sāļi? Ebaja var dabūt, bet varbūt tepat LV var dabūt pa labākām cenām? Kādu labāk izvēlēties mini jūrai? Varbūt kāds var ieteikt kādu konkrētu ražotāju?
2) Sāls taču nebojājas? Var pikt uzreiz lielāko iepakojumu, lai ilgam laikam pietiek un arī cena izdevīgāka?
3) Vai sākumā likt smiltis vai nē? Cik esmu lasījis, tad vienota "pareizā" varianta nav, bet noteikti ka katram risinājumam ir savi plusi/mīnusi.
4) Ko vajadzētu mainīt pašām akvārijam? biobumbas un gredzenus ārā, švami ārā? Vēl kaut ko vajadzētu mainīt?
5) Tā kā akvārijs ir aprīkots arī ar putu atdalītāju, tad ūdeni varēs mainīt 10%? Ap 6 litri destilēto ūdeni vēl varētu mēģīnāt sakasīt, pretējā gadījumā jameklē RO aparāts.
6) Varbūt ir kāds no Rīgas no kura varēs sarunāt daļu esoša akvārija ūdeni, kad pienāks "tā" diena? Vai arī mini jūrai nav tik būtiski ņemt ūdeni no jau strādājoša akvārija?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 48

Re: Mans topošais rifs ~70L

Atbildēt AigarS » Pirm Mar 09, 2009 4:36 pm

Cerams, ka varam apsveikt jaunu "jūrnieku" mūsu rindās! :)  :applause:
1) Sāļi LV ir dabonami! Piemēram, "Tropic Marin" sāls - pats esmu ar to ļoti apmierināts, vari arī uzzināt atsauksmes par to no citiem šejienes jūrniekiem.
2) Sāls nebojājās, ja ir hermētiski noslēgtā traukā (šajā gadījumā - plastmasas spainī) un nedabon piesūkties ar mitrumu.
3) Kā jau pats teici - nav tā pareizā varianta. Bet smiltis kalpos arī kā bioloģiskais filtrs, kurā, tāpat kā Dzīvajos akmeņos, iemājos un vairosies baktērijas un cita dzīvība ... (par to te jau ir rakstīts), kas mini jūrai, kurai ir ierobežotas filtrācijas iespējas, nāktu tikai par labu.
4) Laikam jau visu uzskaitīji ko vajag ārā :) vēl tikai laikam sākumā varētu ogli iekšā :)
5) Destilēto nesolu, bet RO ūdeni arī varam sarunāt ;) noteikti varētu būt lētāk.
6) Startam noteikti būtu labāk vismaz daļu izmantot jau nostabilizēta akvārija ūdeni ar tajā jau esošām baktērijām, kuras palīdzēs ātrāk nostabilizēties arī Tavai sistēmai. Rīgas centrā gan neesmu (visu laiku), bet darba dienās ap VEF'u esmu sasaucams. Varam sarunāt arī daļu "Dzīvā ūdens" startam no manas sistēmas, kā arī vēlāk jau gatavu, svaigu sālsūdeni gandrīz jebkurā laikā.

Laikam uz lielāko daļu jautājumu pagaidām esmu atbildējis. Atnāks Mongoose un pastāstīs vēl (ja jau nav pastāstījis ;)).
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2326
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Mar 09, 2009 4:54 pm

Es ir klāt. :)
Daudz ko vairāk man nav ko stāstīt, Aigrs visu stāstāmo izstāstīja.
nu varu mazliet atkārtoties.
1. Varu par dempinga cenām atdot vienu 8Kg Tetras sāls spaini , Konkurenci nevienam ar to nesastādīšu jo šāds spianis ir tikai viens :)
2........
3. Jā var sviest visu ārā, var arī kādu no švammēm atstāt un ik pa laikam paskalot.
4. Smilti minī jūrai parasti liek tikai kā dekortāciju , jo lai tā strādātu kā DSB to vajag diezgan biezā slānī un tas bojā minī skatu, savu filtrāciju jau veic arī 1cm kārta kā Aigars rakstīja , arī frakcijai nebūs liela nozīme , smalkā itkā smukāka, bet to bieži sūkņi iznēsā tā ka paliek redzams stikls, tad jāliek kāds akmenītis vai jāmaina starume.
5.Putu atdalītājs viņam ir visai nosacīts , ja turēs zivis ūdensmaiņas varētu reizēm gan būt lielākas, ja nē tad arī bez putu atdalītāja ūdeni varēsi mainīt retāk kā reizi nedēļā un arī tos pašus 10%. Viss atkarīgs no slodzes , akmeņu skaita mikroorganismiem un bezmugurkaulniekiem kuri var piedalīties akvas biolīdzsvara uzturēšanā.
6. par cik neēsmu no rīgas tad līdzēt nevarēšu - startam noteikti labāk paņemt visu ūdeni dzīvo, bet RO ar laiku vajadzētu ierīkot , pati membrāna ar ketridžu sanāks ~40Ls, jo tādā gadījumā ir iespējama rezerve un pie kādas (šaizes) var bez satraukuma veikt 50% ūdensmaiņu mājās uz vietas.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Mar 09, 2009 5:30 pm

Liels paldies par ātrajam atbildēm. Tagad izskatās ka viss ir skaidrs, tik mazliet vēl jāsaņemas un jasapērk trūkstošās komponentes. Baigi žēl ka Mongoose tik tālu no Rīgas :(
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 42

Atbildēt meicha » Pirm Mar 09, 2009 10:52 pm

nav jau par ko žēloties... Aigars ir Rīgā! viņš man ļoti palīdzēja .
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Otr Mar 10, 2009 2:45 pm

Es arī esmu ar mieru palīdzēt :) Ja atbrauksi pie manis ar trauku, varu uzreiz iedot 40 litrus ūdens akvārija startam, kā arī kādu aļģīti klāt ;)
Lietotāja avatars
Adventurer
LAK biedri
Atbildes: 377
Pievienojies: Otr Jan 08, 2008 9:15 am

Atbildēt Adventurer » Otr Mar 10, 2009 2:54 pm

> 1) Kur meklēt jūras sāļi? Ebaja var dabūt, bet varbūt tepat LV var dabūt pa labākām cenām? Kādu labāk izvēlēties mini jūrai? Varbūt kāds var ieteikt kādu konkrētu ražotāju?

Labākā šobrīd ir Tropic Marin sāls, var dabūt pie Aigara. Neslikta arī ir Red Sea Coral Pro...

> 2) Sāls taču nebojājas? Var pikt uzreiz lielāko iepakojumu, lai ilgam laikam pietiek un arī cena izdevīgāka?

Sāls jāuzglabā hermētiskā traukā, izdevīgāk pirkt lielāku iepakojumu.

> 3) Vai sākumā likt smiltis vai nē? Cik esmu lasījis, tad vienota "pareizā" varianta nav, bet noteikti ka katram risinājumam ir savi plusi/mīnusi.

Ja startēsi ar svaigiem akmeņiem, tad labāk smiltis nelikt, un nosifonēt detrītu. Ja ar jau noturētiem, nav īpašas starpības. Mazā akvārijā DSB neieteiktu taisīt - pietiks neliels slānis dekorācijai. Aktuāli arī elektrības pazušanas gadījumā - DSB ļoti aktīvi patērē skābekli.

> 4) Ko vajadzētu mainīt pašām akvārijam? biobumbas un gredzenus ārā, švami ārā? Vēl kaut ko vajadzētu mainīt?

Vajag cirkulācijas sūkni - piemēram, Hydor Koralia. Biobumbas un švammes tur reāli nav vajadzīgas

> 5) Tā kā akvārijs ir aprīkots arī ar putu atdalītāju, tad ūdeni varēs mainīt 10%? Ap 6 litri destilēto ūdeni vēl varētu mēģīnāt sakasīt, pretējā gadījumā jameklē RO aparāts.

Putu atdalītājs viņam ir tāds visai nosacīts - kaut ko jau viņš dara, bet praktiski nevar normāli noregulēt, šķidrums būs viegli dzeltenā krāsā, trauks piepildās samērā ātri. Vairāk šo ierīci var uztvert kā ūdens bagātinātāju ar skābekli :). Ja normāli funkcionēs akvārijs, ar 10% būs OK. RO ierīci būs nepieciešams ar laiku iegādāties, lai mazinātu problēmas ar aļģēm.

> 6) Varbūt ir kāds no Rīgas no kura varēs sarunāt daļu esoša akvārija ūdeni, kad pienāks "tā" diena? Vai arī mini jūrai nav tik būtiski ņemt ūdeni no jau strādājoša akvārija?

Ja ņemsi ūdeni no strādājoša, tas palaidīses ātrāk un ar mazākām problēmām. Kā jau minēju, ūdeni droši varam sarunāt no maniem 400 litriem...
[/quote]
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Otr Mar 10, 2009 3:28 pm

Varbūt kāds var piedāvāt dažus kg noturētus akmeņus? Pašam bail pirkt veikalā, jo neatskiršu kieģeli no laba veseliga dzīva akmens.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Otr Mar 10, 2009 7:40 pm

Es varu piedāvāt mākslīgos akmeņus, kas ar laiku paliek dzīvi. Bet tam procesam laikam būs vajadzīgs kāds gads, no sākuma protams, ka vajag dzīvos.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis