~60L mazā jūra

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Matisss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Otr Jan 14, 2020 8:22 pm

~60L mazā jūra

Atbildēt Matisss » Otr Jan 14, 2020 11:17 pm

Sveiki visiem.
Beidzot esmu saņēmies taisīt savu pirmo nano reef akvāriju, doma ir par 54L akvāriju.

1. akvāriju - 54L
2. Sildītājs - Eheim Jager 50W
3. Filts+straume - 757l/h zinu, ka ideālais ir 20xakvārija tilpums, bet ja būs pārāk maza kustība akvārijā, tad skatīšos kādu powerhead piepirkšu klāt
4. Lampa - Aqua-Medic Qube 30 marin, nevienu review nevarēju atrast, bet pēc apraskta liekās ka būs laba mīkstajiem coraļļiem un kādam bezmugurkaulniekam. Šeit atradu lētāk gandrīš 2x lētāk
5. Smiltis - domāju ~9kg
6. Vai varbūt šāds būtu izdevīgāks un piemērotāks pirmajam jūras akvārijam, jo naudas ziņā liekas kaut ka vajadzētu būt ļoti līdzīgi?
7.Vēl jautājums par ūdens testiem lasīju, ka labi ir API testeri performance/value ziņā, bet nevaru atrast kur Latvijā var iegādāties.
8.Jautājums par akmeņiem kur jūs ieteiktu tos iegādāties?

Kā jums izskatās šis viss?
Pēdējo reizi labojis 1 - Matisss, labots 0 reizi.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1616
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: 60L mazā jūra

Atbildēt nbinc » Tr Jan 15, 2020 12:38 am

Testus sākumam var arī JBL izmantot, pie tam tik mazā tilpumā tik un tā nesanāks nopietni turēt kādu ekstravagantu un pārāk prasīgu korāļi, bet pie klasiskiem korāļiem un zivīm pilnīgi pietiek JBL testu precizitātes. Ja jau gribās tieši API tad meklē Vācijas internetbodēs.

Pie testiem ar neaizmirsti tādu svarīgu mantu kā refraktometrs, bes tā tu pat pareizi iesālīt ūdeni nevarēsi.

Akmeņus vari pie vietējiem jūrniekiem/vairumtirgotājiem nopirkt, SS.lv var atrast tos kas zivis pēc pasūtījuma pārdod, tur pat ar akmeņus var palūgt.
Vēl kā variants aizbraukt uz Viļņu un tur zoobodē nopirkt.

Par stiprāku straumi es gan padomātu, jūras akvā tā ir b'utiska lieta, ieliec kaut vai kādu lēto ķīnieti.... es gan ieteiktu lavāk Hydor Koralia 900 vai 1600 pameklēt - kompakts, kluss... man tādi 2 sūknīši pirmā 56 litru jūrā stāvēja - viewtopic.php?f=15&t=1419
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Atbildēt alkim » Tr Jan 15, 2020 11:05 am

Sveiks!
Šo jautājumu iespējams efektīvāk būtu uzdot sadaļā Jūras akvārijs -> Iesācējiem, Jeb ar ko sākt.
Matisss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Matisss » Tr Jan 15, 2020 2:22 pm

nbinc rakstīja:
Tr Jan 15, 2020 12:38 am
Akmeņus vari pie vietējiem jūrniekiem/vairumtirgotājiem nopirkt, SS.lv var atrast tos kas zivis pēc pasūtījuma pārdod, tur pat ar akmeņus var palūgt.
Vēl kā variants aizbraukt uz Viļņu un tur zoobodē nopirkt.

Par stiprāku straumi es gan padomātu, jūras akvā tā ir b'utiska lieta, ieliec kaut vai kādu lēto ķīnieti.... es gan ieteiktu lavāk Hydor Koralia 900 vai 1600 pameklēt - kompakts, kluss... man tādi 2 sūknīši pirmā 56 litru jūrā stāvēja - viewtopic.php?f=15&t=1419
Paldies par padomu, vairumtirgotāji - tie domāti kā veikali vai atsevišķi indivīdi? Un kādās cenās Lietuvas bodēs viņi ir tādās pašās kā šeit ~20euro?
Bija doma ņemt Hydor Koralia 1600, jo cena no 900 atšķirās par 3euro :D
alkim rakstīja:
Tr Jan 15, 2020 11:05 am
Sveiks!
Šo jautājumu iespējams efektīvāk būtu uzdot sadaļā Jūras akvārijs -> Iesācējiem, Jeb ar ko sākt.
Jā, šodien meklēju tur savu postu, jau sabijos, ka kaut ko nepareizi būšu uzrakstījis un izdzēst, bet izrādās, ka nogurums dara savu un neīstajā sadaļā uztaisīju. Varbūt zini vai admini var pārnes postu uz turieni vai slēgt šo ciet un taisīt jaunu postu jūrasakvāriju sadaļā?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1616
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Tr Jan 15, 2020 2:52 pm

"Vairumtirgotāji" es biju domājis gan veikalus (ja tādus atradīsi Rīgā), gan arī cilvēkus, kas salīdzinoši regulāri brauc uz bāzēm un ved pēc pasūtījuma dzīvniekus un pārējo ar jūrām saistītu.

Par cenām diemžēl nepateikšu, sen nebiju pircis dzīvos akmeņus. bet domāju ka cenas apmēram tevis nosauktā diapazonā.

A re, tomēr atradu kaut ko līdzīgu cenai :), tas ir leišos, Viļņā
http://e-akvariumai.lt/juriniai-akvariu ... yvas-akmuo

Tik iepriekš uzzvani uz to lietuviešu bodi un paprasīt vai reāli tas ir nopērkams.... nu pirms brauksi tādu gabalu.
Matisss
Reģistrētie lietotāji

Re: ~60L mazā jūra

Atbildēt Matisss » Tr Jan 15, 2020 11:32 pm

Pārcēlu rakstu uz pareizo vietu cerams uzradīsies vēl kāds kuram būs kas iesakāms par šo visu.
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 116
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Re: ~60L mazā jūra

Atbildēt alekss » Sest Jan 18, 2020 12:04 am

Ieteiktu sākumā nesteigties ar pirkšanu. Es tavā vietā akvāriju taisītu pēc pasūtījuma, teiksim izmērā 60×40 (platums)×30 vai 80x40x30. Maksās tev līdz 100 eur. Pasūtīt no aliexpress divus jebao sūkņus pa 2k l/h, ebay pameklēt apgaismojumu hydra vai kādu mazāk pazīstamu ka evergrow. Turpat arī sameklētu skimmeru piekaramo. Iztērēsi nedaudz vairāk, bet rezultāts būs daudz labāks, pats būsi apmierināts. Akmeņus vari atrast sausos, tie krietni lētāk un vieni kilo dzīvo, var kopā ar kādiem koraļļiem sēnēm vai zooantusiem

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis